Zapowiedź Volvo S90 | W zupełnie nowym stylu

Na jego debiut musimy jeszcze trochę poczekać, ale patrząc na nowe XC90 i słuchając wypowiedzi przedstawicieli szwedzkiej marki to może być jedna z ważniejszych premier tego roku

Volvo V60 D5 Twin Engine | Nowa hybryda

Volvo S90 już było. Nie warto do niego wracać, bo w niczym nie pomoże nam zrozumieć czym ma być nowy model noszący jego oznaczenie. Tym razem nie tylko dostaniemy zupełnie nowy model niespokrewniony bezpośrednio z żadnym dotychczasowym, lecz ma być co najmniej tak przełomowy, jak nowy topowy SUV Volvo.

Podstawowe pytanie to do jakiej klasy S90 będzie się zaliczał? Większość doniesień mówi o klasie wyższej-średniej premium, w której królują niemieckie limuzyny: BMW serii 5, Mercedes Klasy E oraz Audi A6. Użycie przez Volvo wyższego oznaczenia - zamiast S80 - może sugerować coś więcej. Kluczem do rozwiązania tej zagadki może być przyjrzenie się bliżej rynkom docelowym, czyli Chinom i Stanom Zjednoczonym. Można się zatem spodziewać auta nieco większego od obecnego S80, ale przede wszystkim o wiele bardziej wyrafinowanego.

Volvo z pewnością nie zrezygnuje ze skandynawskiego charakteru w stylistyce swoich modeli, a XC90, obok prototypów Concept Coupe i Concept XC, podpowiada jak może wyglądać S90. Z zewnątrz, ale przede wszystkim w środku. Także od strony technicznej S90 najbliżej będzie do XC90. Z pewnością paleta silników czterocylindrowych uzupełniona będzie o mocne układy hybrydowe, może nawet T8 Twin Engine znany z XC90.

Data premiery nie jest jeszcze znana. Przedprodukcyjnego prototypu najwcześniej można się spodziewać w drugiej połowie tego roku, a debiutu rynkowego w 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 T8 | 400-konna hybryda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.