Seat Alhambra FL | Hiszpańska kosmetyka

Po zaprezentowaniu Sharana w wersji po liftingu naturalnym krokiem jest modyfikacja jego bliźniaka powstającego pod marką Seat

Volkswagen Sharan | Rodzinne poprawki

Obydwa samochody zjeżdżają z jednej taśmy produkcyjnej w portugalskiej fabryce w Palmela pod Lizboną. Nie powinno zatem dziwić, że tuż po Volkswagenie także Seat ogłosi pakiet zmian. Od strony technicznej nie są one znaczące, obejmują głównie nowy kształt lamp wykonywanych teraz w technologii LED. Nowy jest też grill z poziomym użebrowaniem i wyraźniejszym znaczkiem firmowym.

Tak jak w Sharanie silnik 2.0 TDI będzie teraz dostępny z mocą 150 KM oraz 184 KM, ale Seat ma jeszcze w ofercie słabszą i co za tym idzie tańszą odmianę oferującą 115 KM. Zużycie paliwa podawane przez producenta dla podstawowej jednostki wysokoprężnej wynosi zaledwie 4,9 l/100 km. To doskonały wynik biorąc pod uwagę, że auto mierzy 4,85 m długości i waży prawie 1,8 t. W ofercie pozostaną też benzynowe jednostki 1.4 TSI oraz 2.0 TSI oferujące odpowiednio 150 KM i 220 KM mocy. Poza najsłabszym Dieslem wszystkie silniki mogą współpracować ze skrzyniami dwusprzęgłowymi DSG.

Seat Alhambra | Pojemne auto dla całej rodziny - Ogłoszenia

Do nowości z zakresu wyposażenia należy nowy system multimedialny Easy Connect , zawieszenie adaptacyjne DCC, hamulec pokolizyjny oraz system monitorowania martwego pola.

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Leon ST FR 1.8 TSI | Test | Kombi z temperamentem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.