Odblaskowy spray Volvo | Bądź zawsze widoczny

Volvo znane jest ze swojego mocnego zaangażowania w podnoszenie bezpieczeństwa na drodze. Szwedzki producent nie skupia się już tylko na samochodach, troszczy się także o innych uczestników drogi

Volvo zauważy rowerzystów, ale wybranych

Volvo od jakiegoś czasu zwraca uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów, którzy często są uczestnikami wypadków drogowych, zwłaszcza po zmroku, kiedy są oni ledwo widoczni. Brytyjski oddział marki wpadł na ciekawy pomysł, żeby rowerzyści byli zawsze widoczni, bez konieczności zakładania odblaskowej kamizelki.

Tym innowacyjnym rozwiązaniem jest Volvo LifePaint, czyli fluorescencyjna farba w sprayu, która można rozpylać na dowolne powierzchnie - ramę roweru, opony, kask czy po prostu na ubranie. W nocy materiał pokryty farbą odbija światło reflektorów samochodowych. Siła odblasku jest taka sama, jak w przypadku standardowych kamizelek, więc prawdopodobieństwo potrącenia tak dobrze widocznego rowerzysty diametralnie maleje. Innowacyjny produkt powstał z myślą zwiększenia ochrony rowerzystów, ale równie dobrze sprawdzi się on w poprawie widoczności pieszych.

Volvo LifePaint to na razie akcja promocyjna (puszki rozdawano za darmo w londyńskich sklepach rowerowych), ale szwedzka marka nie wyklucza wprowadzenia fluorescencyjnej farby w sprayu do sprzedaży w swoich salonach. Można je już kupić za pomocą strony internetowej producenta, firmy Albedo100 . Farby są dostępne w różnych kolorach odblasku, dzielą się też ze względu na rodzaj powierzchni, na którą mogą być naniesione. LifePaint kosztuje około 100 zł (plus koszt przesyłki).

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 | Pierwsza jazda | Początek nowej ery

Materiały partnerów

Odblask samochodowy SecoRuet okrągły biały Sprawdź cenę >

Odblask samochodowy SecoRuet prostokątny czerwony Sprawdź cenę >

Mactronic Odblask Z Migającym Światłem Reflex Led Rb3-Led-O Sprawdź cenę >

Więcej o: