Salon Nowy Jork 2015 | Chevrolet Malibu | Już nie dla nas

Klasa średnia to wciąż najpopularniejszy segment w Stanach Zjednoczonych. Chevrolet pokazał w nim zupełnie nowego gracza o znanej nazwie Malibu

Salon Nowy Jork 2015 | Kia Optima | Nowa generacja

Model Malibu po raz pierwszy pojawił się w 1964 roku. Po raz drugi w 1997. Za każdym razem był graczem w klasie średniej. Rósł i malał razem z całym segmentem, z atrakcyjnością wizualną też bywało różnie. My poznaliśmy go w 2012 roku, kiedy poprzednia generacja trafiła do europejskich salonów marki Chevrolet. Nie zrobił na nas wrażenia, klientów wabił jedynie stosunkowo atrakcyjną ceną. Wraz z zakończeniem przez Chevroleta działalności na Starym Kontynencie, ostatecznie pożegnaliśmy się z tym modelem. A szkoda.

Najnowsze Malibu wygląda na samochód, któremu chętnie byśmy się przyjrzeli. W końcu wygląda atrakcyjnie, co zawdzięczamy stylistom zapatrzonym w zaprezentowaną w 2012 roku większą Impalę. Z przodu jest wąsko - lampy reflektorów, grill, wloty powietrza - a z boku smukło. Rozstaw osi zwiększył się o ponad 9 cm, a długość o niemal 6 cm, co powinno przełożyć się na ilość miejsca w środku. Mimo zwiększenia wymiarów nadwozie waży średnio 139 kg mniej od poprzednika.

Nie tylko Europa skazana jest na małe silniki. Podstawowy motor w Malibu to 1.5 Turbo o mocy 160 KM i momencie 250 Nm. Większa jednostka to 2.0 Turbo osiągająca 250 KM mocy i 350 Nm momentu. Silnik V6? Nic z tych rzeczy, trzecią opcją jest hybryda łącząca silnik benzynowy 1.8 i dwa motory elektryczne. Łączna moc układu to 182 KM.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Maxima | 300 KM w standardzie

Materiały partnerów

ARISTAR DYWANIK BAGAŻNIKA CHEVROLET CRUzE

Stopnie ALUMINIOWE - Chevrolet Captiva

dywaniki gumowe CHEVROLET

Thule Proride 591

Sportowa Kamera Wyczynowa Wodoodporna ActiveCam

Mio MiVue 528

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.