Seul 2015 | Kia Novo | Ładna przyszłość

Na trwających targach motoryzacyjnych w Seulu Kia zaprezentowała nowy studyjny model o nazwie Novo

Nowa Kia Optima

Trzeba przyznać, że Koreańczycy prezentują coraz to ładniejsze i ciekawsze samochody. Ich najnowsza propozycja to czterodrzwiowe coupe, studyjny model Novo. Auto ma za zadanie pokazać kierunek stylistyczny przyszłych aut kompaktowych Kii. Jeśli zostanie przy tym co prezentuje Novo to konkurencja może zacząć się bać.

Używana Kia Ceed

Koreańczycy nie tylko przez swój design starają się przypodobać klientowi z Europy. Również nazwa pochodzi ze Starego Kontynentu. Novo wywodzi się od łacińskiego słowa novatus (odnowiony, odświeżony). Brzmi ciekawie, jednak mało pasuje do tego co widzimy. Novo to bowiem coś, czego Koreańczycy jeszcze do tej pory nie prezentowali - limuzynę w stylu coupe. Auto nie tylko posiada opadającą linię dachu, ale i ma szyby bez ramek i brak środkowego słupka.

Zaprojektowany w koreańskim centrum designu Namyang Novo bazuje na platformie Cerato. Studyjny model ma zamontowany pod maską turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa (T-GDI), napędzający koła przednie za pośrednictwem 7-stopniowej przekładni dwusprzęgłowej DCT.

Pewnie w tej formie Novo nigdy nie trafi do produkcji. Jednak wszystko wskazuje na to, że przyszłość samochodów Kia zapowiada się w bardzo ładnej stylizacji. Jakiś czas temu Ferdinand Piëch powiedział, że jedną z najgorszych decyzji było niezatrzymanie designera Petera Schreyera w grupie Volkswagena. I jak widać miał rację. Schreyer to obecnie stylistyczny guru Koreańczyków. To on projektuje im tak ładne samochody.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima 2.0 XL - test | Made in Korea

fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.