Salon Nowy Jork 2015 | Mitsubishi Outlander po faceliftingu | Trzecie podejście

Trzecia generacja Mitsubishi Outlandera dostępna jest na rynku od 2012 roku. W zeszłym roku przeszła lekkie zmiany, a na tegorocznym salonie w Nowym Jorku zaprezentowano mocniej odświeżony wizerunek

Mitsubishi ma plan: SUV-y zamiast sedanów

Na pierwszych zdjęciach widać, że auto ma zmieniony cały pas przedni, dzięki czemu wygląda bardziej atrakcyjnie. Przednie lampy mają teraz ostrzejsze kontury i są połączone z chromowanym grillem. Dolna część atrapy chłodnicy i zderzaka polakierowana jest czarnym lakierem, a ze światłami i dolną listwą łączy je chromowana listwa. Z tyłu także przeprojektowano reflektory, nieco je powiększając. Całości zmian dopełniają nowe progi i tylny zderzak oraz 18-calowe felgi.

Poprzedniemu Outlanderowi zarzucano słabą jakość wnętrza. Właśnie dlatego projektanci postanowili znacznie je zmodyfikować i użyć lepszej jakości materiałów. Pojawiła się nowa kierownica, fotele i nowe rodzaje tapicerek. Zmodyfikowany jest także system rozrywki z ekranem centralnie umieszczonym na desce rozdzielczej. Dużo czasu poświecono także na przygotowanie wysokiej jakości wygłuszeń wnętrza, które mają zapewnić ciszę podczas podróży z większą prędkością.

Mitsubishi Outlander - sprawdź ogłoszenia

Ponieważ auto zostało zaprezentowane na targach w Nowym Jorku, dane dotyczące jednostek napędowych i wersji przeznaczone są wyłącznie na rynek amerykański. Pod maską będą tam pracować dwa silniki benzynowe - trzylitrowe V6 o mocy niespełna 230 KM i 2,4-litrowe R4 o mocy 168 KM. Mniejsza jednostka współpracuje z nową przekładnią CVT, a większa z 6-biegowym automatem.

Nowy Outlander w Europie pojawi się zapewne w przyszłym roku, ale jego wygląd nie będzie znacznie odbiegał od modelu przedstawionego w Nowym Jorku. Silniki pozostaną zapewne bez większych zmian względem obecnie sprzedawanej wersji. Jeżeli tak by się stało, to klienci będą mogli wybierać pomiędzy dwulitrową jednostką benzynową o mocy 150 KM lub Dieslem o pojemności 2,2 litra i takiej samej mocy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Outlander 2.2 D-ID AT | Test | Wytęż wzrok

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.