Salon Nowy Jork | Nowy Lexus RX | Większy NX

Zgodnie z zapowiedzią, na salonie samochodowym w Nowym Jorku Lexus odsłonił czwartą generację modelu RX

Lexus NX | Ceny w Polsce

SUV o oznaczeniu RX jest najlepiej sprzedającym się modelem w 26-letniej historii Lexusa. W sumie dostarczono do klientów 2,1 mln egzemplarzy, co oznacza, że na dziesięć sprzedanych Lexusów trzy egzemplarze stanowią właśnie RX-y. Skupmy się na czwartej generacji tego modelu.

Lexus RX - ogłoszenia aut używanych

Wizualnie samochód znacznie odbiega od poprzednika. Z przodu uwagę zwraca ogromna atrapa chłodnicy, charakterystyczna dla obecnej linii stylistycznej marki. Jedni to lubią, inni nie, ale trzeba przyznać, że nowy RX wygląda znacznie lepiej od dotychczasowej generacji modelu. Muskularna sylwetka może się podobać, ale czy auto nie jest zbyt podobne do mniejszego, kompaktowego NX-a? Więcej oryginalności znajdziemy we wnętrzu wnętrze. W górnej części deski rozdzielczej, na wzór BMW, zamontowano panoramiczny ekran o przekątnej aż 12,3 cala.

Tak jak do tej pory, RX będzie dostępny w dwóch wersjach napędowych: benzynowej (silnik 3.5 V6 o mocy 300 KM) lub hybrydowej (3.5 V6 i silnik elektryczny, łączna moc ok. 300 KM). Przedstawiciele Lexusa podkreślają, że SUV cechuje się lepszymi własnościami jezdnymi, niż do tej pory. Po raz pierwszy zastosowano adaptacyjne zawieszenie, automatycznie dostosowujące pracę amortyzatorów do aktualnych warunków drogowych. Dla obu wariantów RX-a przygotowano sportowy pakiet F Sport.

Nowy Lexus RX powinien trafić do sprzedaży do końca 2015 roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus RC F | Znamy polskie ceny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.