Salon Nowy Jork 2015 | Porsche Boxster Spyder | Roadster w czystej postaci

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Porsche pokazało Boxstera w odmianie Spyder. Czym się ona cechuje?

BMW Z4 sDrive28i vs. Porsche Boxster S | Test porównawczy

Z zewnątrz Boxster Spyder wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznymi wybrzuszeniami za fotelami - to hołd dla legendarnego modelu 718 Spyder z lat 60. XX wieku. Poza tym przedni i tylny pas pochodzą z rasowego Caymana GT4, zaprezentowanego w marcu na targach w Genewie. Ponadto klasyczny, materiałowy dach jest otwierany i zamykany ręcznie.

Porsche Boxster - ogłoszenia używanych

Manualna jest także skrzynia biegów, która współpracuje z sześciocylindrowym, umieszczonym centralnie silnikiem o pojemności 3,8 litra i mocy 375 KM. Spyder to najmocniejszy, a jednocześnie najlżejszy model w gamie Boxstera. Roadster potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 4,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 290 km/h. W parze z wysokimi osiągami idą modyfikacje w postaci obniżonego o 20 mm zawieszenia i układu hamulcowego z modelu 911 Carrera.

We wnętrzu zamontowano lekkie i mocno wyprofilowane fotele oraz nową kierownicę o średnicy 360 mm. W walce o uzyskanie jak najniższej masy, Boxster Spyder nie jest wyposażony w klimatyzację, ani radioodtwarzacz. Jeśli lekka nadwaga nie stanowi dla was problemu, to oba te elementy można zamówić opcjonalnie. Do wyboru jest cała gama systemów nagłośnienia, a także system multimedialny Porsche Communication Management.

Porsche Boxster Spyder trafi do sprzedaży w lipcu. W Niemczech model będzie kosztował od 79 945 euro. Polski cennik nie jest jeszcze znany.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Cayman S | Test | Żarty się skończyły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.