Nowa Honda Civic 5d tylko z Europy

Honda potwierdziła, że europejska fabryka marki zostanie globalnym centrum produkcyjnym modelu Civic 5d nowej generacji

Honda Civic Type-R | Ceny w Polsce | Skromne informacje

Pięciodrzwiowy Civic, który powstaje w Swindon od przeszło 20 lat, będzie produkowany na potrzeby rynku europejskiego oraz na eksport na najważniejsze rynki całego świata. Angielski zakład przyczyni się do zwiększenia wolumenu produkcji tego modelu i osiągnięcia większej korzyści skali. Nowe inwestycje będą kosztować Hondę 200 mln funtów.

Przekształcenie Honda of the UK Manufacturing w globalne centrum produkcyjne nowego Civica 5d oznacza, że produkcja kolejnej generacji modelu CR-V zostanie przeniesiona do fabryki koncernu w Kanadzie, skąd SUV będzie importowany do Europy.

Niniejsza informacja daje naszym współpracownikom i dostawcom do zrozumienia, iż Honda Motor Company wiąże bardzo duże nadzieje z produkcją samochodów w brytyjskiej fabryce w Swindon - powiedział Toshiaki Mikoshiba, dyrektor ds. operacyjnych i prezes Honda Motor Europe. - Będziemy nadal dostarczać naszym europejskim klientom produkty wysokiej jakości, aby spełnić ich oczekiwania, natomiast wraz z premierą czterech nowych modeli przeznaczonych na rynek europejski, możemy spoglądać w przyszłość z pełnym optymizmem.

Honda of the UK Manufacturing powstała w 1989 roku, zaczynając od produkcji silników. W 1992 roku otworzono linię samochodową nr 1, a w 2001 roku uruchomiono linię nr 2. Obecnie w Swindon powstają modele: Civic 5d, Civic Tourer i CR-V. W połowie 2015 roku rozpocznie się tu produkcja Civica w sportowej wersji Type R.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda CR-V FL 1.6 i-DTEC | Pierwsza jazda | Wewnętrzne zmiany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.