Salon Nowy Jork 2015 | Range Rover SVAutobiography | Najwyższy poziom luksusu

Land Rover przedpremierowo zaprezentował Range Rovera w wydaniu SVAutobiography. Teraz to najmocniejszy i najbardziej luksusowy model w gamie

Pierwszy Range Rover na sprzedaż

Ta odmiana flagowego SUV-a marki powstaje w centrum technicznym Special Vehicle Operations, więc, jak sama nazwa wskazuje, nie jest zwyczajna. Z zewnątrz auto wyróżnia się dostępnym po raz pierwszy, dwukolorowym nadwoziem. Jego górna część wykończona jest lakierem Santorini Black, a dolna może być polakierowana na jeden z dziewięciu oferowanych kolorów, więc klienci mają dodatkową możliwość personalizacji swojego samochodu. Poza tym seria SVAutobiography wyróżnia się m.in. specjalną atrapą chłodnicy i dwiema podwójnymi końcówkami układu wydechowego (przy wyborze najmocniejszego silnika).

Sprawdź, czy stać Cię na Range Rovera

Ważniejsze jest jednak wnętrze Range'a, które jest wykończone na najwyższym poziomie materiałami najlepszej jakości z dużym przywiązaniem do detali. Tutaj znajdziemy prawdziwe drewno, skórę i aluminium. Najlepsze warunki czekają na pasażerów z tyłu, którzy maja do dyspozycji bardzo komfortowe fotele typu lotniczego, elektrycznie regulowane stoliki, indywidualne wyświetlacze i chłodziarkę.

Wrażenie robi także lista opcji. Zamówić można przesuwaną podłogę bagażnika z drewnianym wykończeniem, ułatwiającą załadunek. Dla klientów wykorzystujących podwójną klapę bagażnika Range Rovera, producent przygotował dodatkowe skórzane fotele (nazywa je "Event Seats"), które można szybko wyjąć z bagażnika i np. podziwiać widoki nad jeziorem.

Range Rover SVAutobiography zastępuje na szczycie oferty odmianę Autobiography Black. Nowy wariant może być napędzany najmocniejszym silnikiem w historii marki, który można już spotkać pod maską Range Rovera Sport SVR. Pięciolitrowy motor V8, wspomaganym kompresorem, generuje 550 KM mocy i 680 Nm momentu obrotowego (o 40 KM i 80 Nm więcej niż Range Rover V8 Supercharged). Samochód wyposażono w przednie zaciski Brembo. Tutaj luksus łączy się z wysokimi osiągami. Duży i ciężki SUV potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Naturalnie kierowcy, preferujący bardziej dostojną czy oszczędną jazdę, mogą wybrać jeden z pozostałych silników w ofercie - TDV6, SDV6 Hybrid, SDV8 czy SCV6 (turbodiesel zadebiutuje na rynku amerykańskim).

Range Rover SVAutobiography, razem z pozostałymi wersjami z nowego roku modelowego, będzie dostępny w sprzedaży od lata 2015. Cennik w wielkiej Brytanii otwiera kwota 148 900 funtów.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Holland & Holland | Luksus dla myśliwego

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.