Motor Show 2015 | McLaren po raz pierwszy w Polsce

W tym roku Moto.pl i Autotrader.pl przygotowało dla odwiedzających Motor Show nie lada gratkę! Dzięki naszemu zaproszeniu po raz pierwszy w Polsce oficjalnie pojawi się marka McLaren

McLaren F1 Jasia Fasoli na sprzedaż

Na stoisku zostaną zaprezentowane dwa modele McLarena - 650S i 650S Spider. Swoją premierę miały one na zeszłorocznych targach w Genewie, a tym razem zostaną pokazane w naszym kraju. McLareny to w Polsce jedne z najrzadziej spotykanych samochodów sportowych. Jest ich znacznie mniej, niż Ferrari czy Lamborghini, dlatego zobaczenie ich na żywo będzie dla fanów sportowej motoryzacji wyjątkowym przeżyciem.

McLaren 650S to zmodernizowana wersja modelu MP4-12C, którego przód inspirowany jest supersportową hybrydą, czyli P1. Pod maską 650S znalazł się podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 3,8 litra, którego moc wynosi 650 KM oraz 678 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z 7-biegową automatyczną skrzynią SSG, nowy McLaren katapultuje się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy, a 200 km/h pojawia się na liczniku po nieco ponad 8 sekundach. Maksymalna prędkość wynosi 333 km/h.

W Poznaniu zostanie zaprezentowana również wersja 650S Spider, czyli model bez sztywnego dachu. Samochód, dysponujący tym samym silnikiem co coupe, zapewnia bardzo podobne osiągi. Różnicę stanowi czas rozpędzania się od 0 do 200 km/h, który jest o 0.2 sekundy gorszy.

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren 650S Le Mans | Ku czci LeMans

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.