Salon Nowy Jork 2015 | Lincoln Continental Concept | Nowy rozdział

Lincoln powróci do stosowania nazwy Continental. Na salonie w Nowym Jorku zobaczymy koncept, zapowiadający dużego sedana pod taką właśnie nazwą, który trafi do sprzedaży w 2016 roku

Buick Avenir Concept | Limuzyna, jakich mało

Continental Concept sygnalizuje nadejście nowej stylistyki Lincolna. Z przodu uwagę zwracają reflektory w technologii LED matrix oraz dużych rozmiarów chromowany grill z umieszczonym centralnie, większym niż do tej pory, logo marki. To auto koncepcyjne, więc linii bocznej nie zakłócają standardowe klamki, które zostały umieszczone przy listwach okiennych.

Wnętrze studyjnego Continentala jest nad wyraz luksusowe. Cztery osoby będą miały tu bardzo komfortowe warunki podróżowania, zwłaszcza pasażerowie z tyłu. Wszyscy mają do dyspozycji opatentowane przez markę fotele z rozbudowanym systemem regulacji. Pod maską zamontowano trzylitrowy silnik EcoBoost V6 (Lincoln należy do koncernu Forda), który naturalnie napędza koła tylne.

Lincoln używał nazwy Continental od 1939 roku. Początkowo były to samochodu typu coupe i kabriolety, później również duże sedany. Produkcję ostatniej dziewiątej generacji zakończono w 2002 roku. W 2016 roku Continental powróci do gamy amerykańskiej marki w nowej odsłonie. Koncept nowego modelu zadebiutuje oficjalnie 1 kwietnia podczas dnia prasowego New York Auto Show.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody z innej bajki | Lincoln

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.