Mercedes zbuduje ekskluzywnego pickupa

Tego się nie spodziewaliśmy. Zaprezentowane jakiś czas temu szkic Mercedesa pickup stanie się rzeczywistością

Salon Nowy Jork 2015 | Mercedes GLE i Mercedes -AMG GLE 63 | ML po liftingu

Jednotonowa półciężarówka klasy premium będzie zapewne bazować na podzespołach Mercedesa GLE. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będzie wyglądał nowy model i czym Mercedes zamierza przekonać klientów. Pewne jest, że będzie stanowił konkurencje dla Toyoty Hilux i Volkswagena Amarok, których popularność wciąż rośnie.

Kolejne informacja może was nieco zdziwić. Niemicy planują sprzedaż modelu na wielu kontynentach, ale nie w... Stanach Zjednoczonych. Głównym rynkiem zbytu ma być Ameryka Południowa, Południowa Afryka, Europa i Australia. Ostatni kontynent będzie miejscem prac nad nową konstrukcją Mercedesa, tam też będą przeprowadzane jej testy.

To właśnie na australijskim rynku Niemcom zależy najbardziej. W 2014 roku sprzedaż pickupów wyniosła w tym kraju 15% całej sprzedaży nowych samochodów, z których większość stanowiły właśnie "jednotonówki". Oznacza to, że na tamtejsze drogi i bezdroża wyjechało 175 000 tego typu aut. Pickup Mercedesa trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Na rynek amerykański potrzebny byłby znacznie większy pickup, ale patrząc na średnie doświadczenia z ekskluzywnymi półciężarówkami Cadillaca i Lincolna, Niemcy raczej nie zaryzykują tego ruchu w najbliższym czasie. Co innego, gdyby Mercedes zdecydował się na wersję AMG V8. To jednak na razie tylko marzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes G63 AMG 6x6 | Pierwsza jazda | Kilimandżaro

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Agora SA