Mitsubishi ma plan: SUV-y zamiast sedanów

Nie będzie nowej generacji Lancera, ani tym bardziej wersji EVO. Mitsubishi stawia niemal wyłącznie na SUV-y i crossovery

Mitsubishi Concept XR-PHEV II | Przyszłość małych SUV-ów

O tym, że Mitsubishi planuje zaprzestać w tym roku produkcji modelu Lancer wiadomo już od jakiegoś czasu. To także oznacza koniec modelu Evolution, który po dziesięciu wersjach przejdzie w końcu do historii motoryzacji. To dlatego, że japońska firma nie zamierza już produkować sedanów.

Ta decyzja podyktowana jest wynikami finansowymi. Samochody z trójbryłowym nadwoziem nie przynoszą firmie zysku. To zdecydowało, że Lancer obecnej generacji nie będzie miał następcy. Sprzedaż Lancera Sportback jest znikoma nawet w Europie, więc jego los także jest przesądzony.

Przyszłością firmy mają być modele uterenowione, z uwzględnieniem napędów hybrydowych i elektrycznych. Jako pierwszy zadebiutuje jeszcze w tym roku nowy Pajero z nowoczesnym napędem PHEV, którego stylistykę odkrywa koncept GC-PHEV. Zapewne na początku przyszłego roku Mitsubishi pokaże też produkcyjną wersję następcy modelu ASX zwiastowaną przez prototyp XR-PHEV II.

ZOBACZ TAKŻE:

Mitsubishi Concept GC-PHEV | Czy to będzie nowe Pajero?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.