Fiat Uno | Wszystkiego najlepszego Rio!

Fiat stworzył nową wersje modelu Uno. Wszystko by uczcić urodziny wielkiego Rio

Fiat 500 | Bond będzie jeździł Fiatem

Nie, nie chodzi o Kię Rio, a o Rio de Janeiro. To drugie co do wielkości miasto w Brazylii założone przez Portugalczyków 450 lat temu, czyli w 1565 roku. Fiat, jeden z głównych graczy na brazylijskim rynku motoryzacyjnym, postanowił przyłączyć się do życzeń w urodzinowych. W tym celu stworzył wersję specjalną modelu Uno.

Fiat Panda - Ogłoszenia

Wersja Rio 450 została oparta na specyfikacji Way, a pod maską pracuje jednolitrowy silnik o mocy 75 KM, który może być zasilany benzyną, etanolem, lub mieszaniną obydwu paliw w dowolnej proporcji. Oprócz okazjonalnych naklejek Rio 450 oferuje oryginalna tapicerkę, czego niestety nie widzimy, gdyż Fiat poskąpił zdjęć wnętrza. Dla zapewnienia odpowiedniej unikalności powstanie zaledwie 450 sztuk tego modelu.

Uno to południowoamerykański krewny znanej u nas trzeciej generacji Pandy. Na potrzeby tamtejszego rynku uproszczono konstrukcję i zastosowano tańsze materiały wykończeniowe. Za Uno Rio 450 trzeba zapłacić 37 890 reali, czyli równowartość ok. 44 200 zł. Dopłata do wersji Way jest symboliczna i wynosi ok. 300 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Brazylii? 30 hitów z Kraju Kawy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.