Opel Corsa z silnikiem 1.4 Turbo | Więcej mocy

Kilka tygodni po debiucie Opla Corsy OPC, niemiecki producent zdecydował się na wprowadzenie mniej sportowej, ale całkiem szybkiej wersji miejskiego modelu

Opel Adam S | Poskromić masę

Nosi ona nazwę 1.4 Turbo i dysponuje właśnie takim silnikiem o mocy 150 KM i 220 Nm momentu obrotowego. Jest to dokładnie ten sam silnik, który niedawno pojawił się w Oplu Adamie S i współpracuje on z 6-biegową, ręczną skrzynią biegów. Czas przyspieszenia do 100 km/h nie robi oszałamiającego wrażenia, ale niespełna 9 sekund to dobry rezultat. Prędkość maksymalna wyniesie 207 km/h. Auto na zdjęciach wyposażone jest dodatkowo w pakiet Turbo Plus, dzięki któremu nadwozie wzbogacone jest o przednie i tylne dokładki zderzaków i listwy progowe OPC.

Opel Corsa 1.4 Turbo będzie stanowił konkurencję dla Volkswagena Polo BlueGT, który pod maską również ma silniki o tej pojemności i mocy 150 KM. Produkt z Wolfsburga jest jednak szybszy i bardziej ekonomiczny. Do 100 km/h przyspiesza w 7,8 sekundy i katalogowo potrzebuje o jeden litr paliwa na 100 km mniej. Drugim mocnym rywalem Corsy będzie francuski Peugeot 208 z mocniejszym i nieco większym silnikiem doładowanym 1.6 o mocy 156 KM. Jak Corsa wypadnie w tym starciu dowiemy się za jakiś czas. Kluczowa może okazać się cena, którą na polskim rynku powinniśmy niedługo poznać.

ZOBACZ TAKŻE:

VW Polo BlueGT | Szybki i oszczędny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.