Nowy Jork 2015 | Jaguar XF | Pierwsze szczegóły

Jim Dowdell to brytyjski kaskader, który poprowadzi Jaguara XF podczas dość oryginalnej prezentacji modelu

Wideo | JLR zaskakuje technologią

Pierwsza generacja modelu XF pojawiła się na rynku w 2007 roku i zdobyła miano najlepiej sprzedającego się Jaguara w historii. Jej następca jest całkowicie nową, zaprojektowaną od podstaw konstrukcją. Będzie to drugi pojazd marki Jaguar wykorzystujący zaawansowaną technologicznie, zbudowaną w dużej mierze ze stopów aluminium konstrukcję nadwozia, zastosowaną już w modelu XE.

Jaguar wybrał dość nietypowy sposób prezentacji. Marka zaprosiła do współpracy znanego brytyjskiego kaskadera Jima Dowdella - weterana popisowych numerów, które możemy oglądać w takich filmowych hitach jak Bond, Boure czy Indiana Jones - który ma wykonać pierwszy na świecie przejazd nowym Jaguarem XF po linie rozciągniętej nad wodą. Auto będzie poruszać się po dwóch rozpiętych wysoko nad wodą stalowych linach o średnicy 34 mm.

Zobacz wideo

Ta nietypowa prezentacja odbędzie się 24 marca 2015 roku, natomiast publicznie auto będzie można zobaczyć po raz pierwszy podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Wtedy też poznamy szczegóły techniczne. Na razie wiemy jedynie, że najoszczędniejsza wersja silnikowa ma zadowalać się średnio 4 litrami oleju napędowego na każde 100 km.

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowe brytyjskie auta w nowej odsłonie Bonda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.