Salon Genewa 2015 | Dacia Duster 4WD TCe | Nowa wersja

Do tej pory Dacia Duster z napędem 4x4 była dostępna tylko z silnikiem 1.5 dCi lub wiekową konstrukcją o pojemności 1,6 litra. Niedługo oferta zostanie poszerzona o nowocześniejszą jednostkę benzynową z turbodoładowaniem

Dacia/Renault Duster | Już milion egzemplarzy

Silnik TCe 125 jest czterocylindrowy, ma pojemność 1,2 litra i jest wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa. Tę konstrukcję znamy już z wielu modeli Renault, a także już z przednionapędowej odmiany Dustera.

Używany Duster - sprawdź ogłoszenia

W tym przypadku do dyspozycji kierowcy jest 125 KM mocy i 205 Nm momentu obrotowego w zakresie 2000-4000 obr./min. Motor spełnia normę emisji spalin Euro 6, jest wyposażony w system stop/start i układ odzyskiwania energii pochodzącej z hamowania. Według danych producenta (cykl NEDC) zużycie paliwa wynosi 6,4 l/100 km, a emisja CO2 to 145 g/km.

Silnik współpracuje z sześciostopniową skrzynią biegów. Dzięki krótko zestopniowanemu pierwszemu przełożeniu (5,79 km/h przy 1000 obr./min), Duster 4WD TCe 125 może poruszać się z bardzo niską prędkością w wyboistym terenie i pozwala na skuteczne ruszanie z obciążeniem lub pod górę.

Ponadto z okazji dziesięciolecia od wprowadzenia na rynek modelu Logan w Europie, Dacia zaprezentowała jubileuszową serię limitowaną, dostępną dla wszystkich modeli osobowych w gamie. Auta w tej odmianie wyróżniają się kolorem nadwozia Niebieski Cosmos, detalami stylistycznymi oraz bogatym wyposażeniem, m.in. nawigacją Media-Nav Evolution z możliwością aktualizacji przez Internet.

ZOBACZ TAKŻE:

Historia sukcesu | 15 lat Dacii w Grupie Renault

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.