Salon Nowy Jork 2015 | Nowy Chevrolet Spark | Już nie dla Europy

W 2015 roku marka Chevrolet na dobre zniknie z rynków europejskich, ale w innych krajach General Motors planuje jej dalszy rozwój, czego dowodem jest nowa generacja modelu Spark

Chevrolet Ave po liftingu | Bardziej elegancki

Najmniejszy, globalny Chevrolet zadebiutował równolegle na salonach samochodowych w Nowym Jorku i Seulu. Nowy Spark cechuje się zupełnie inną stylistyką niż poprzednik. Jest bardziej stonowany, można rzecz dojrzalszy.

Używany Chevrolet Spark- ogłoszenia

Widać duże podobieństwo do Opla Karla, z którym Chevrolet ma wiele wspólnego. Miejski samochód ma nieco dłuższy rozstaw osi niż poprzednik, jest też delikatnie niższy. Cechą charakterystyczną pozostały klamki tylnych drzwi, ukryte w słupkach. Zupełnie inne jest także wnętrze, które będzie można opcjonalnie wyposażyć w siedmiocalowy ekran dotykowy, obsługujący system multimedialny z funkcją MyLink.

Zobacz wideo

Do napędu samochodu wybrano nowy czterocylindrowy, benzynowy silnik Ecotec o pojemności 1,4 litra i mocy 98 KM. Może on współpracować z ręczną skrzynią pięciobiegową lub bezstopniową przekładnią CVT.

Nowy Chevrolet Spark będzie sprzedawany na ponad 40 rynkach na świecie. Debiut rynkowy zaplanowano na trzeci kwartał 2015 roku. Produkcja będzie odbywać się w południowokoreańskich zakładach GM w Changwon.

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Spark 1.2 LTZ | Test | Miejski styl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.