BMW świętuje pierwsze zwycięstwo | Piękna galeria Z4 GTE i 3.0 CSL

Po zapowiedziach przyszedł czas na oficjalne zdjęcia. BMW zaprezentowało wyjątkową galerię nowego BMW Z4 GTE w malowaniu i towarzystwie kultowego 3.0 CSL

Mercedesem 220 SE po Nurburgringu | Zielone piekło sprzed lat

W tym roku mijają  cztery dekady od historycznego triumfu zespołu BMW Motorsport w wyścigu 12h Sebring, który przypadł na kilka tygodni po rozpoczęciu pracy oficjalnego przedstawicielstwa marki w Stanach Zjednoczonych. Z okazji 40. rocznicy pierwszego wyścigowego zwycięstwa marki za ocenem, BMW przygotowało miłą niespodziankę.

Sprawdź cenę używanego BMW M5

Jak BMW nawiązało do wydarzeń z 1975 roku? Główną część wystawy na Amelia Island Concours d'Elegance stanowiła ekspozycja z obecną wyścigową bronią z Monachium, czyli BMW Z4 GTE, przygotowanym w malowaniu nawiązującym do tego, które w trakcie zwycięstwa miało na sobie kultowe już BMW 3.0 CSL.

fot. BMW

Już 21 marca ten sam samochód zobaczymy na starcie słynnego wyścigu 12h Sebring. Wyścigowym autom towarzyszyli także słynni kierowcy, m.in. Brian Redman, Sam Posey i Hans Joachim Stuck.

W towarzystwie nowego Z4 GTE na wystawie i specjalnej sesji zdjęciowej nie zabrakło oczywiście zabytkowych wyścigówek w postaci 3.0 CSL oraz innych modeli BMW. Były to także 328 Touring Mille Miglia Coupe; 328, w którym Sir Stirling Moss wygrał swój pierwszy profesjonalny wyścig w 1947 roku, oraz cywilne 3.0 CSL, BMW M1 i Z3, które zagrało w filmie o przygodach Jamesa Bonda pt. "Goldeneye".

fot. BMW

ZOBACZ TAKŻE:

BMW ART CARS | Sztuka na czterech kołach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.