Jeremy Clarkson i nowe odcinki TopGear zawieszone!

Gospodarz programu TopGear i jeden z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy, Jeremy Clarkson, został zawieszony, a stacja BBC wstrzymała emisję nowych odcinków programu - informuje dziennik The Independent

Nowy sezon Top Gear jednocześnie w Polsce i Wielkiej Brytanii

Jak w krótkim oświadczeniu napisała stacja BBC, "po kłótni z producentem BBC, Jeremy Clarkson został zawieszony na czas postępowania w tej sprawie. Nikt więcej nie został zawieszony. Program TopGear nie będzie emitowany w najbliższą niedzielę. BBC nie będzie w tej sprawie komentować nic więcej."

Kontrowersyjny prowadzący był już na cenzurowanym po tym jak jak widzowie i stacja wytknęli mu rasistowskie wypowiedzi. W zeszłym roku, w sprawie Clarksona zostało wszczęte wewnętrzne postępowanie stacji BBC. Ostatnie słowa krytyki spłynęły na Clarksona i współprowadzących Jamesa May'a oraz Richarda Hammonda, po odcinku TopGear pokazującym wyprawę po Argentynie. To właśnie w nim pojawiły się odniesienia do trudnego tematu wojny o Falklandy. Trójka prowadzących zawsze wychodziła z takich sytuacji bez szwanku. Jak tym razem skończy się sprawa zawieszenia prowadzącego, przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych kliku dni.

ZOBACZ TAKŻE:

Top Gear życzy zdrowia Kubicy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.