Apple negocjuje z BMW. Czy model i3 zostanie pierwszym autem Apple?

Apple i BMW prowadzą intensywne rozmowy o współpracy. Jednym z głównych tematów jest wykorzystanie modelu i3 jako pierwszego samochodu firmy Apple

BMW M5 | 30 lat mocy

Amerykańskiej firmie Apple zaimponowały niecodzienne i odważne rozwiązania jakie Niemcy zastosowali przy budowie modelu i3. Takie informacje dotarły do niemieckich dziennikarzy od jednego z wysoko postawionych menadżerów BMW. Możliwe są dwa scenariusze: Apple wykorzysta i3 do budowy swojego samochodu, lub obydwie firmy stworzą wspólnie nowy samochód.

Już możesz kupić używane BMW i3

W przeszłości Apple prowadził już podobne rozmowy z Mercedesem. Te zostały jednak przed kilkoma miesiącami zerwane. Z BMW Amerykanie mieli więcej szczęścia. Obecnie rozmawiają nie tylko o wspólnym samochodzie, ale i zintegrowaniu systemów operacyjnych obydwu firm. Apple zyskuje jednak  na tym układzie dużo więcej. Jeśli dojdzie do współpracy to BMW musi zdradzić kilka tajnych, technicznych szczegółów. Firma z Monachium przy tej kooperacji liczy na poprawienie wizerunku i dotarcie do nowej grupy klientów. Wyobrazić sobie można sprzedaż modeli i3 z oprogramowaniem Apple poprzez sieć sklepów Apple-Stores. Takie samochody mogłyby być serwisowane w warsztatach BMW. To by uchroniło firmę komputerową od dodatkowego inwestowania w infrastrukturę.

Na razie nie wiadomo jak długo mają trwać rozmowy obydwu firm.

ZOBACZ TAKŻE:

Hity sprzedaży 2014 na rynku niemieckim

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.