Salon Genewa 2015 | Bentley EXP 10 Speed 6 | Niespodzianka

Bentley zaskoczył świat motoryzacji przywożąc do Genewy niezapowiedziany prototyp. Czyżby marka planowała model mniejszy od Continentala GT?

Bentley Grand Convertible | Gotowy do produkcji

Nigdy w historii nie było jeszcze lepszych czasów dla producentów dóbr luksusowych, w tym samochodów. Z jednej strony pojawił się wyjątkowo chłonny  rynek chiński, z drugiej kryzys gospodarczy nie tylko nie zmniejszył ilości milionerów, ale też nie przyhamował ich konsumpcji. Takie marki jak Bentley korzystają z tego wciąż poszerzając ofertę, a słupki sprzedaży rosną z roku na rok.

Używany Bentley - Ogłoszenia

Bentley ma w ofercie dwie linie modelowe. Dla najbardziej wybrednych klientów jest limuzyna Mulsanne, do której prawdopodobnie w niedługim czasie dołączy kabriolet. Ci z mniejszym portfelem mogą wybierać spośród trzech modeli nadwoziowych serii Continental. Zaprezentowany w Genewie prototyp EXP 10 Speed 6 sugeruje, że w ofercie Bentleya może pojawić się trzecia seria.

Pod względem wymiarów dwumiejscowy EXP 10 Speed 6 jest wyraźnie mniejszy od Continentala GT, do którego zdradza rodzinne podobieństwo. Co prawda firma z Crewe nie podaje żadnej specyfikacji, ale można zgadywać, że jest to zapowiedź konkurenta Porsche 911 , czy Jaguara F-Type , choć z nieco wyższej półki.

Jaguar F -Type | Na cztery łapy

O ile potencjalni konkurenci nastawieni są głównie na osiągi, to we wnętrzu EXP 10 Speed 6 poczujemy się wyjątkowo za sprawą materiałów najwyższej jakości, których nie powstydziłby się żaden inny Bentley. Wrażenie otaczającego nas luksusu uzupełnione jest o najnowszą technologię. Systemy pokładowe obsługuje się za pomocą imponującego 12-calowego wyświetlacza centralnego, a zegary to doskonałej jakości elektroniczny wyświetlacz pożyczony (prawdopodobnie) od Audi.

Bentley nie zdradza żadnych planów odnośnie EXP 10 Speed 6. Jeśli decyzja o wprowadzeniu go do produkcji seryjnej była uzależnione od reakcji publiczności, to myślę, że najdalej za dwa, trzy lata na drogi wyjedzie nowe, piękne i szybkie coupe z Crewe.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Tego się nie spodziewaliśmy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.