Salon Genewa 2015 | Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse "La Finale" | Pożegnanie

Tak wygląda ostatni wyprodukowany Veyron. 10 lat po prezentacji supersportowego modelu wyprodukowano i sprzedano 450 egzemplarzy Bugatti

Wszystko o Bugatti Veyron

W Genewie można zobaczyć pierwszy i ostatni wyprodukowany egzemplarz Veyrona. Ten ostatni nosi nazwę "La Finale". 1200 konny samochód nabył według informacji pochodzących z firmy kolekcjoner ze Środkowego Wschodu. Technicznie finalny egzemplarz Bugatti nie różni się niczym od "zwykłych" Veyronów. Ma 8 litrowy silnik W16 o mocy 1200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1500 Nm. Przyspieszenie do setki zajmuje 2,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 410 km/h.

Jednak z zewnątrz to Bugatti jest wyjątkowe. Kolorystyka inspirowana jest pierwszym egzemplarzem. Dominuje tu kolor czarny i czerwony tyle, że w odwróconych proporcjach. Na spodzie wysuwanego automatycznie tylnego skrzydła umieszczono napis "La Finale". Środek niemal w całości wyłożony jest beżową skórą, Do tego, dla kontrastu użyto ciemno czerwonej skóry. Poza tym też znajdziemy np. na zagłówkach napis "La Finale".

W sumie powstało 300 sztuk coupe jako Veyron 16.4 z silnikiem o mocy 1001 KM i Veyron 14.4 Super Sport (1200 KM). Reszta z 450 egzemplarzy to wersje Versionen Grand Sport i Grand Sport Vitesse.

Następca Veyrona, który póki co nosi nazwę Chiron ma pojawić się już pod koniec 2015 roku. Nowy model będzie miał silnik o mocy 1500 KM.

ZOBACZ TAKŻE :

Bugatti Veyron "1 of 1" | Gdy limitowana wersja to za mało

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.