Salon Genewa 2015 | Aston Martin DBX | Crossover za 10 lat

Aston Martin zaprezentował studyjny model DBX. Jest to wizja crossovera GT, który mógłby się pojawić na rynku w roku 2025

Aston Martin DB10 | Nowe auto Bonda

To była jedna z tych niezapowiedzianych niespodzianek salonu w Genewie. Wysoko zawieszone, luksusowe GT z jedną parą drzwi. Coś, czego rodem z Anglii jeszcze nie było. Mimo to DBX nosi kilka typowych dla marki, klasycznych elementów stylistycznych. Olbrzymi wlot powietrza, wąskie światła przednie, typowe tylne lampy i... właściwie na tym koniec. Reszta - cofnięta do tyłu kabina pasażerska, opadający mocno tył nadwozia, panoramiczny dach - nieco mniej przypomina Astona Martina. Ten model niekoniecznie musi się podobać. Na szczęście to tylko koncept, który w takiej formie raczej nigdy nie trafi na nasze drogi.

Wnętrze jest dużo bardzie futurystyczne. Pojedyncze, pokryte specjalną skórą fotele sprawiają wrażenie filigranowych. Równie ciekawie wystylizowane jest trójramienne koło kierownicy.

Drogi czy tani? Używany Aston Martin

Do napędu DBX przewidziany jest silnik elektryczny. Na szczęście pod maską zmieści się również tradycyjny silnik 12 cylindrowy. Aston jeśli kiedykolwiek pojawi się na rynku, to wyłącznie w wersji czterodrzwiowej. To auto ma być skierowane do klientów w Chinach, USA i na Bliskim Wschodzie. Czas pokaże co faktycznie powstanie z konceptu DBX.

ZOBACZ TAKŻE :

Porsche Panamera Turbo vs. Aston Martin Rapide | Test porównawczy

fot. Michał Dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.