Salon Genewa 2015 | Seat 20V20 | Hiszpański SUV

A jednak, w końcu po wielu latach doczekamy się pierwszego crossovera hiszpańskiej marki. Będzie spokrewniony z nowym SUV-em Skody

Kraina Seata | Bestsellery w Hiszpanii w 2014

O nowym modelu Seata wiemy już całkiem sporo. Powstanie na modułowej płycie MQB i całe podwozie w niemal niezmienionym kształcie będzie dzielić z nowym SUV-em Skody o numer większym od Yeti, a tymczasowo ochrzczonym jako Snowman . Ich produkcja będzie odbywać się w czeskich zakładach Skody, obydwa modele będą bowiem zjeżdżać z tej samej linii montażowej.

Seat 20V20 jest spory i mierząc 4,66 m długości stanie do walki o rynkowy kawałek tortu z takimi zawodnikami, jak Ford Kuga , Honda CR-V , Toyota Rav4 , czy Subaru Forester . Atutem Seata mają być mocne jednostki napędowe.

Pod maską możemy spodziewać się silników TSI o mocach dochodzących nawet do 300 KM oraz TDI o mocach do 240 KM, choć w informacji prasowej znalazła się również wzmianka o wersji plug-in hybrid. Słabsze silniki będą oferowane z napędem na przednią oś, podczas gdy mocniejsze także z elektronicznie sterowanym napędem 4x4.

Seat Altea - Ogłoszenia

W Genewie hiszpański producent pokazał prototyp, ale w wersji mocno zbliżonej do produkcyjnej. Kiedy Seat pokaże ostateczną formę jeszcze nie wiemy, oby nie dopiero w 2020 roku, jak sugeruje nazwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Leon ST Cupra | Rodzinny temperament

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.