Salon Genewa 2015 | Lexus LF-SA | Najmniejszy w rodzinie

Lexus pokazał w Genewie prototyp o nazwie LF-SA. To trzydrzwiowy hatchback o dość niekonwencjonalnym wyglądzie

Lexus GS F | Mocno i lekko

Lexus LF-SA to wizja miejskiego samochodu przyszłości. Mimo niewielkich rozmiarów (3450 mm długości, 1700 mm szerokości i 1430 mm wysokości) czteromiejscowe auto jest niezwykle luksusowe. Przedstawiciele marki mówią, że to model pozwalający marce odkryć nowe sektory rynku.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to stylistyka nadwozia. Od razu widać, że to Lexus, tylko taki "skompresowany". Gdyby go "napompować", to powstałby np. nowy SUV NX. Równie ciekawy jest projekt wnętrza. Fotel kierowcy jest nieruchomy, natomiast regulowane jest ustawienie kierownicy i pedałów, co sprawia, że to samochód dopasowuje się do prowadzącego, a nie odwrotnie. Fotel pasażera jest przesuwany i zapewania dostęp do tylnych siedzeń. Tradycyjną środkową konsolę zastąpił szerokokątny wyświetlacz projekcyjny, umieszczony pośrodku podstawy szyby czołowej.

Nie jest to jeszcze oficjalna informacja, ale wszystko na to wskazuje, że koncept zwiastuje przyszły model Lexusa mniejszy od CT200h, który ma się pojawić na rynku w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus | Zapowiedź nowego sportowca z rodziny F

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.