Odnowiony Peugeot Partner | Debiut w Afryce

Tydzień po publikacji pierwszych zdjęć odnowionego Citroena Berlingo Peugeot zrobił to samo ze swoim bliźniaczym Partnerem

Lew pełen pomysłów | Koncepty Peugeota

To już drugi facelifting dostawczego Peugeota. Tym razem jest wyraźny, przynajmniej w przedniej części. Od razu zauważamy nowy prostokątny grill z podciętymi dolnymi rogami znany z innych modeli marki. Jest on wkomponowany w nowy zderzak ze światłami LED do jazdy dziennej. Są one, podobnie jak nowe reflektory, identyczne z tymi w nowym Berlingo.

Peugeot Partner - Ogłoszenia

Wnętrze pozostało niemal bez zmian, ale producent musiał wprowadzić nowy system multimedialny, by auto nadal było na czasie. Jest on wyposażony w 7-calowy wyświetlacz obsługujący radio, nawigację, MirrorLink, Bluetooth, oraz wejścia USB i AUX.

Sądząc po ilości zdjęć Peugeotowi najbardziej zależy na promocji wersji Tepee Outdoor. To "uterenowiona" odmiana oferującego najbogatsze wyposażenie osobowego Partnera Tepee. Poznamy go po nielakierowanych zderzakach, na których nie widać każdego małego otarcia oraz plastikowych osłonach progów.

Nowa generacja silników benzynowych VTi i PureTech razem z turbodieslami BlueHDi tworzy gamę jednostek napędowych o spektrum mocy od 75 KM do 120 KM. Są one łączone z ręcznymi skrzyniami biegów o pięciu lub sześciu przełożeniach oraz ze skrzynią ETG6. W ofercie Peugeota pojawi się także wersja elektryczna Partnera napędzana silnikiem o mocy 67 KM i zestawem akumulatorów oferujących zasięg do 170 km.

Ciekawostką pozostaje fakt, że premiera dostawczego Peugeota odbędzie się nie w Genewie, a podczas salonu samochodowego w... Algierze (2-5 marca 2015). W sprzedaży na Starym Kontynencie powinien pojawić się w przeciągu kolejnego miesiąca.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | Citroen Berlingo po liftingu | Kosmetyka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.