Mini Clubman Vision | Debiut w GT6

Najnowszy prototyp marki Mini debiutuje w grze Gran Turismo 6. Powala osiągami godnymi maszyny wyścigowej, ale cieszyć się nimi będziemy mogli jedynie w przestrzeni wirtualnej

Mini Coupe i Mini Roadster | Koniec produkcji

Rodzina Mini trzeciej generacji sukcesywnie się rozrasta. Mamy już wersje trzy i pięciodrzwiowe, kabriolet i Clubman dołączą prawdopodobnie w tym roku. Małe kombi z otwieranymi podwójnymi tylnymi drzwiami właśnie zostało zapowiedziane prototypem Clubman Vision.

Mini Clubman - Ogłoszenia

Mini najpierw pokazało nam to auto poprzez grę Gran Turismo 6. Na screenach widzimy dynamiczne ujęcia z toru wyścigowego, na których szerokie i niskie auto pokonuje kolejne zakręty.

Sylwetka Clubmana Vision została spłaszczona poprzez obniżenie dachu i mocniejsze pochylenie przedniej szyby. Swoje robią też poszerzone panele nadwozia oraz ogromne 22-calowe koła.

Nie możemy zajrzeć do środka, ale Mini okazało się "szczodre", podając trzy wartości rozbudzające wyobraźnię nie tylko fanów marki. Wirtualna moc wynosi 395 KM, co pozwala strzałce prędkościomierza osiągnąć wartość 100 km/h po 3,5 sekundy od startu. Prędkość maksymalna została zaś określona 290 km/h.

Prototyp istnieje naprawdę i co ważniejsze jeździ. Na tak ostrą wersję opuszczającą fabrykę w Oxford nie możemy liczyć, ale z niecierpliwością czekamy na wersję seryjną.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Countryman S i Paceman JCW | Pierwsza Jazda | Mini x 2

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.