Foteliki w samochodach | Projekt zmian

Nowe przepisy zniosą ograniczenie wiekowe pozwalające nastolatkowi siadać na przednim fotelu bez fotelika. Są też inne ważne zmiany, z którymi rodzice wożący dzieci w aucie powinni się zapoznać

Jak zamocować fotelik dla dziecka

Obecnie dziecko w wieku do 12 lat które nie ma 150 cm wzrostu musi podróżować w foteliku. Jak nieżyciowy jest ten przepis wie każdy, kto ma dzieci wyrośnięte. Na szczęście to już przeszłość. Już niedługo o konieczności używania fotelika będzie decydował jedynie wzrost.

Aby móc siedzieć na przednim fotelu bez fotelika czy podkładki podwyższającej, trzeba będzie mieć przynajmniej 150 cm wzrostu. Na tylnej kanapie ten limit ma wynosić 135 cm.

Kolejna szykowana zmiana dotyczy przewożenia dzieci na tylnej kanapie. Jak wiadomo małe samochody nie są w stanie pomieścić trzech fotelików z tyłu. Nowe przepisy zakładają, że trzecie dziecko będzie mogło podróżować bez fotelika, ale musi mieć skończone trzy lata.

Ostatnia zmiana dotycząca przewożenia dzieci odnosi się głównie do samochodów zabytkowych. Nowe przepisy zakażą przewożenia dzieci do lat trzech w samochodach pozbawionych pasów bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.