Rolls-Royce Wraith i Phantom Coupe Al-Adiyat | Brytyjczycy się rozkręcają

W Rolls-Roycie poczuli, że produkowanie limitowanych wersji przynosi marce finansowe korzyści. Oto jedna z kolejnych specjalnych kolekcji

Rolls -Royce Phantom Drophead Coupe Nighthawk | Dla faceta z prawdziwymi...

W jej skład wchodzi dziewięć bliźniaczych modeli Wraith oraz jeden wyjątkowy Phantom Coupe. Ich przygotowaniem zajął się oczywiście specjalny dział ludzi odpowiedzialnych za indywidualizację Rolls Royców, czyli Bespoke.

10 wyjątkowych egzemplarzy wyróżnia już sama nazwa. Al-Adiyat pochodzi oczywiście z kultury arabskiej i oznacza hałas wydawany przez pędzącego po kamiennej drodze potężnego konia. Dlatego też głównym motywem indywidualizacji są końskie motywy.

Znajdź swój wymarzony samochód używany

To co jednak wyróżnia brytyjskie coupe o arabskiej nazwie to czerwony lakier nadwozia i ręcznie malowane linie na boku. Konie pojawiły się na wyszyciu zagłówków, a zegarek i tabliczki znamionowe na progach zostały ozdobione złotymi podkówkami. Wnętrze utrzymano w czerwono-białej notacji, a na drewnianych listwach również pojawiły się ręcznie malowane linie i eleganckie wzory.

Samochody trafią zapewne do właścicieli arabskiego pochodzenia i znajdą swoje miejsce w londyńskich garażach bądź dosłownie wylądują w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ceny jak zwykle nie podano, ale na pewno przekracza ona możliwości nawet przeciętnego klienta podstawowych modeli brytyjskiej marki.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce | Historia najlepszej marki świata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.