Salon Genewa 2015 | Nowa Honda Jazz | Jak prototyp

Na jesieni zeszłego roku podczas salonu samochodowego w Paryżu Honda zaprezentowała prototyp trzeciej generacji modelu Jazz. Teraz przyszedł czas na wersję produkcyjną

Koniec europejskiej wersji Hondy Accord

Auto wygląda dokładnie tak samo jak prototyp. To żadne zaskoczenie, ponieważ nowy Jazz pod nazwą Fit jest oferowany w Japonii już od 2013 roku.

Używana Honda Jazz - sprawdź ogłoszenia

Samochód segmentu B powstał na nowej płycie podłogowej, jest o 95 mm dłuższy oraz ma o 30 mm większy rozstaw osi w porównaniu z poprzednikiem. Dzięki temu nowy Jazz oferuje znacznie więcej miejsca w środku. Funkcjonalność nadal będzie zwiększać system Magic Seats, czyli tylna kanapa z unoszonym do góry siedziskiem. Standardowa pojemność bagażnika wynosi 354 litry.

Japoński producent podaje, że wnętrze nowego Jazza będzie wykończone materiałami wyższej jakości. Centralny element deski rozdzielczej będzie stanowił nowy system informacyjno-rozrywkowy Honda Connect (opcja) z 7-calowym ekranem dotykowym, który jest już dostępny w zmodernizowanej Hondzie CR-V (docelowo trafi do wszystkich modeli marki).

W chwili debiutu rynkowego najmniejsza Honda będzie mogła być napędzana tylko jednym benzynowym silnik o pojemności 1,3 litra i mocy 102 KM. Do wyboru będzie ręczna, sześciostopniowa skrzynia biegów lub przekładnia CVT. Poprawie ma ulec prowadzenie, dzięki niższej masie i przekonstruowanemu zawieszeniu.

Nowa Honda Jazz trafi do sprzedaży w Europie latem tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda CR-V FL 1.6 i-DTEC | Pierwsza jazda | Wewnętrzne zmiany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.