Salon Genewa 2015 | Nissan Sway | Zapowiedź francuskiej Micry

To jeden z ciekawszych prototypów z dalekiego wschodu, jakie pokazano w Genewie. Sway to zapowiedź europejskiej Micry

Nissan Juke Nismo RS | Ceny w Polsce | Małe ekstremum

Konkurencja w segmencie B w Europie zrobiła się bardzo ostra. Samochody są coraz lepsze, jeżdżą znakomicie, a poziom wykończenia zadowoli nawet wybrednych klientów. Nissan Micra obecnej generacji produkowany w fabryce w Indiach nie dotrzymuje kroku europejskiej, ale też koreańskiej i rodzimej konkurencji. Nissan zdaje sobie z tego sprawę, dlatego podjęto decyzję o zaprojektowaniu oddzielnego modelu dla wymagających Europejczyków.

Nissan Micra - Ogłoszenia

Nowy model powstanie przy wydatnej pomocy bratniego Renault. Dawcą technologii i rozwiązań konstrukcyjnych będzie model Clio. Na tym nie koniec. Produkcją małego Nissana zajmie się fabryka francuskiej marki - prawdopodobnie Flins we Francji.

Nissan Sway mierzy 4,10 m długości, 1,78 m szerokości oraz 1,39 m wysokości, czym nie odbiega znacząco od swojego obecnego już na rynku technicznego bliźniaka. Styliści postarali się, by nowa Micra jednoznacznie kojarzyła się ze znaczkiem Nissana, ale niekoniecznie już odwoływała się do poprzednich generacji. Sway to zapowiedź nowoczesnego malucha, z którym konkurencja będzie musiała się liczyć.

Koncept Sway debiutuje w Genewie, ale jego produkcja rozpocznie się dopiero w 2016 roku. Według planów firmy z taśm montażowych ma zjeżdżać do 82 tys. miejskich Nissanów rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Nissan Leaf | Świecący w ciemności

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.