Salon Genewa 2015 | Toyota Auris po liftingu | Do kompletu

Toyota zapowiedziała już, że na targach w Genewie zaprezentuje zmodernizowanego Avensisa, który upodobni się do Aurisa. Teraz okazało się, że kompaktowy model również zostanie poddany niewielkiemu liftingowi

Toyota Auris Hybrid Touring Sports | Test długodystansowy | Hybrydowy świat

Modernizacja obejmie wersje Aurisa hatchback oraz kombi Touring Sports. Nowy model będzie wyróżniał się zmienioną stylistyką nadwozia, wyższej jakości wnętrzem oraz nowymi elementami wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.

Używana Toyota Auris - ogłoszenia

Najważniejszym źródłem napędu pozostanie system hybrydowy, który w 2014 roku stanowił aż 50 proc. całkowitej sprzedaży Toyoty Auris w Europie. Do dotychczas oferowanych silników benzynowych 1.33 Dual VVT-i (99 KM) i 1.6 Valvematic (132 KM) dołącza zupełnie nowa jednostka 1.2 Turbo (116 KM). W ofercie silników Diesla jednostka 2.0 D-4D (126 KM) została zastąpiona przez silnik 1.6 D-4D (112 KM), a mniejszy silnik Diesla 1.4 D-4D (90 KM) został znacząco zmodernizowany.

Po debiucie Aygo i Yarisa w zeszłym roku, jednoczesne wprowadzenie na rynek nowego Avensisa i Aurisa uzupełnia projekt odnowienia gamy modelowej Toyoty w Europie. Obecnie japoński koncern posiada najmłodsze modele na rynku. Auris i Avensis będą produkowane w fabryce Toyoty w Burnaston w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Toyota Avensis | Europejski Japończyk

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.