Salon Genewa 2015 | Mercedes-AMG GT3 | Następca wyścigowego SLS-a

Było wiadomo, że powstanie i że będzie kontynuował passę wielu ważnych zwycięstw swojego poprzednika. Oto pierwsze zdjęcia wyścigowego AMG GT3

Mercedes AMG GT | Ceny w Polsce

Oficjalnie zostanie pokazany w Genewie, ale do tego czasu przechodzi przez szereg testów na torach wyścigowych. W ich trakcie powstała zapewne pierwsze sesja zdjęciowa, z której pochodziło pierwsze zdjęcie. Widać było na niej tylko przód auta.Teraz producent postanowił pokazać dwa zdjęcia zewnętrzne i jedno ze środka.

Elementem, który rzuca się w oczy to atrapa chłodnicy z pionowymi żeberkami, które nawiązują do wyścigowego Mercedesa 300 SL Racing z 1952 roku. Mercedes-AMG GT3, który zastąpi wysłużonego, ale nadal wygrywającego SLS-a GT3, jest wyraźnie szerszy od swojego drogowego odpowiednika. Na masce widoczny jest wlot powietrza, a boczne części zderzaka otrzymały dodatkowe lotki. Widać także, że na tylnej klapie znalazł się sporych rozmiarów spoiler, znany ze wszystkich aut tej wyścigowej klasy.

Mercedes 300 SL Racing z 1952Mercedes 300 SL Racing z 1952 fot. Mercedes fot. Mercedes

Niestety poza zdjęciami producent nie podał jeszcze żadnych informacji technicznych, ale pod maską AMG GT3 nie można spodziewać się innej jednostki, niż 4-litrowego V8 wyposażonego w wyścigowy osprzęt, który pomoże wygenerować dodatkowe konie mechaniczne i niutonometry momentu obrotowego. Reszty dowiemy się w Genewie.

AMG GT3 powalczy z odwiecznymi rywalami w postaci Ferrari, Mercedesów czy Porsche w trakcie długodystansowych wyścigów Blancpain Endurance Series, w tym w wyścigu 24h na torze Spa-Francorchamps, a także w wielu innych seriach.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M6 GT3 | BMW wróci do Le Mans?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.