Salon Genewa 2015 | Citroen Berlingo po liftingu | Kosmetyka

Popularny kombivan Citroena doczekał się drugiego liftingu. Nowe Berlingo zadebiutuje oczywiście na zbliżającym się salonie genewskim, po czym w niedługim czasie powinno trafić do sprzedaży

Nowy Citroen Berlingo | Na początek wersja specjalna

Zmiany stylistyczne nie są duże w porównaniu z Berlingo, które znamy od 2012 roku, kiedy przeprowadzono pierwszą modernizację. Nowe są osłona chłodnicy i przedni zderzak (oferowany w czterech poziomach wykończenia) z inaczej umieszczonymi światłami do jazdy dziennej w technologii LED (dostępne od poziomu wykończenia Feel w wersji Multispace). Poza tym nadwozie może być teraz polakierowane na jeden z dwóch nowo dostępnych kolorów - szary Gris Acier i brązowy Brun Moka.

Używany Citroen Berlingo - ogłoszenia

Kabina dostępna jest z nowym wykończeniem, umożliwiającym personalizację. W wyższych wersjach wyposażenia oferowany jest siedmiocalowy ekran dotykowy, który zmniejsza ilość przycisków na desce rozdzielczej. Obsługuje on system nawigacyjny i multimedialny z funkcją Mirror Link, pozwalającą na zdalne korzystanie ze smartfonu. Ponadto samochód będzie teraz można wyposażyć w system aktywnego hamowania Active City Brake, a także w kamerę cofania i układ wspomagający parkowanie przodem.

Przy okazji faceliftingu modernizacji poddano także gamę jednostek napędowych. Nowa generacja silników benzynowych razem z turbodieslami BlueHDi, wyposażonymi w katalizator SCR, spełnia wymogi normy Euro 6. W Berlingo z silnikiem BlueHDi 120 S&S po raz pierwszy pojawi się manualna skrzynia biegów o 6 przełożeniach. Nowe Berlingo w wersji dostawczej jest nadal dostępne z silnikami Euro 5.

Ostatni punkt programu stanowi wersja kombivana z napędem elektrycznym, która ma uzupełnić gamę modelową. Producent deklaruje, że zasięg furgonetki na pełnym naładowaniu wynosi 170 km. Silnik elektryczny generuje 67 KM i 200 Nm momentu obrotowego, co pozwala na sprawne poruszanie się po mieście, czyli w naturalnym środowisku auta wyposażonego w tego rodzaju źródło napędu. Więcej informacji o tej wersji Berlingo Citroen przedstawi podczas targów w Genewie, które odbędą się w dniach 5-15 marca (3 i 4 to dni prasowe).

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen C4 FL | Prostszy i bardziej wyraźny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.