Rolls-Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Rolls-Royce i crossover? Świat się kończy - tak pewnie pomyśli wielu, nas już jednak nic nie zdziwi. Bentley będzie oferować tego typu model pod dźwięczną nazwą Bentayga, więc zapowiedź Rollsa nie jest sensacją

Rolls-Royce Ghost | Test | Royal Baby

Boom na samochody typu crossover/SUV trwa w najlepsze, i to we wszystkich segmentach, więc coraz więcej producentów zaczyna zwracać szczególną uwagę na ten obszar rynku.

Widok Porsche Cayenne już nikogo nie dziwi (debiut pierwszej generacji miał miejsce w 2002 roku), więc dlaczego nie mógłby powstać taki samochód pod marką luksusową? Wspomniany Bentley zdecydował się na ten krok już jakiś czas temu, teraz dołącza do niego Rolls-Royce.

Od pewnego czasu brytyjski producent słuchał apeli swoich klientów w sprawie stworzenia zupełnie nowego modelu, którzy chętnie przesiedliby się do niego ze swoich klasycznych limuzyn. Klient nasz pan, ale w tym przypadku nie bez znaczenia były też względy ekonomiczne.

Znajdź swój wymarzony samochód używany

W liście otwartym prezesi Rolls-Royce'a, Peter Schwarzenbauer i Torsten Mueller-Oetvoes, nie napisali wprost, że nowy model marki będzie crossoverem. Czego tu się wstydzić? Stwierdzili, że podwyższony samochód będzie oferował luksus na najwyższym poziomie w każdych warunkach.

O crossoverze Rolls-Royce'a, poza tym, że powstanie, nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Póki co wiadomo tylko, że być może nazywać się będzie Cullinan. Czekamy na pierwsze efekty rozpoczętych prac projektantów i inżynierów, którzy będą pisać nowy rozdział w 111-letniej historii firmy. Przed nimi trudne zadanie, ale przecież Sir Henry Royce mawiał: "Gdy coś nie istnieje, zaprojektuj to".

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Tego się nie spodziewaliśmy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.