Salon Genewa 2015 | Peugeot 208 FL | Bestseller po poprawkach

"208-ka" to najlepiej sprzedający się model francuskiego producenta. Na salonie samochodwym w Genewie zobaczymy jej odświeżoną wersję

Salon Paryż 2014 | Peugeot 208 HYbrid Air

Nowy Peugeot 208 wyróżnia się drobnymi zmianami stylistycznymi w postaci zmienionych lamp (tylne LED z efektem 3D), nowych zderzaków i przeprojektowanej atrapy chłodnicy. Nowe są także kolory nadwozia (na czele z prezentowanym na zdjęciach Orange Power) i wzory aluminiowych obręczy kół w rozmiarze od 15 do 17 cali.

Peugeot 208 - sprawdź ogłoszenia

We wnętrzu, w zależności od wersji wykończenia, znajdziemy skórzaną kierownicę, lepszej jakości deskę rozdzielczą, nowy system oświetlenia oraz 7-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, który wyposażono w technologię MirrorScreen (przenosi widok ekranu ze smartfona na wyświetlacz w samochodzie).

Mały Peugeot będzie oferowany z szerszą ofertą personalizacji, poza nowymi kolorami, pojawią się także specjalne pakiety wykończenia. Ponadto gama modelowa poszerzy się o nową wersję GT Line, charakteryzującą się sportową stylizacją na wzór topowej odmiany GTi. To jeszcze nie wszystko, Peugeot zdecydował, że po sukcesie rynkowym specjalnego, jubileuszowego 208 GTi 30th, ta najbardziej ekstremalna, 208-konna odsłona modelu będzie na stałe oferowana jako wersja GTi by Peugeot Sport.

Modernizacja oznacza również nowe wyposażenie, na liście opcji pojawią się kamera cofania oraz system bezpieczeństwa Active Ciity Brake (pomaga uniknąć kolizji do 30 km/h lub ograniczyć jej skutki uruchamiając hamowanie w razie wykrycia zagrożenia).

Oferta jednostek napędowych to mocna strona "208-ki". Do wyboru będą trubodoładowane silniki benzynowe (1.0, 1.2 i 1.6) oraz wysokoprężne (1.6 HDi) o mocy od 68 do... aż 208 KM. Wszystkie spełniają normę emisji spalin Euro 6. W wybranych wersjach dostępna będzie automatyczna skrzynia biegów.

Peugeot 208 po liftingu trafi do sprzedaży w połowie czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 2008 1.2 Allure | Test | Tylko do miasta

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.