Salon Genewa 2015 | Hyundai Tucson | Nowa era

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie pokazana zostanie nowa generacja kompaktowego SUV-a Hyundaia o nazwie Tucson. Mieliśmy okazję być na przedpremierowym pokazie nowego dziecka koreańskiej marki

SsangYong Tivoli | Nowy crossover z Korei

Dotychczas w Europie model ten zanany był jako ix35. W przypadku następcy producent wraca do oryginalnej nazwy stosowanej od lat np. w Stanach Zjednoczonych. Koreańczycy chcą powiększać swoje wpływy na rynku europejskim. W tym celu trzy studia projektowe pracowały nad nowym modelem (Korea, Niemcy i Stany Zjednoczone) i to widać. Tucscon jest bardziej europejski niż koreański, a to może stanowić potężny oręż w walce o klientów.

Hyundai ix35 - Ogłoszenia

Nadwozie mierzy 4,47 metra i jest nieco dłuższe ix35. Wysokość i szerokość pozostały praktycznie bez zmian 1,85m szerokości i 1,64m wysokości (1,82m i 1,65m w ix35). Stylistycznie zmieniono absolutnie wszystko. Przód Hyundaia zdominowany jest przez duży, sześciokątny grill oraz lampy w których niektórzy doszukują się podobieństwa do BMW X5. Tucson zwyczajnie może się podobać. Wnętrze jest przestronne, wykończone miękkimi i dobrymi jakościowo materiałami, których spasowanie stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wszystkie Tucsony, które oferowane na rynku europejskim powstawać będą w czeskiej fabryce Hyundaia co ma być gwarancją jakości. Oprócz tego klient otrzyma pięcioletnią gwarancję bez limitu kilometrów.

SUV dostępny będzie z dwoma silnikami benzynowymi: 1,6 l GDI o mocy 135KM oraz 1,6 l T-GDI 175KM. Ofertę uzupełnią trzy diesle o pojemnościach 1,7 l (115 KM) oraz 2,0 l (136 KM lub 184 KM). W ofercie obok manualnej sześciostopniowej skrzyni biegów i klasycznego automatu pojawi się również skrzynia dwusprzęgłowa dostępna z silnikiem 1,6 T-GDI. Wszystkie silniki spełniają normę Euro 6.

Nowy Tucson ma śmiały sportowy wygląd. Jego konstrukcja charakteryzuje się doskonałymi proporcjami. Ma prezentować nową jakoś oraz stać się globalnym produktem marki. Projekt wyraża naszą pasję, i pokazuje w jakim kierunku podążamy - powiedział szef projektu Peter Schreyer

Na więcej szczegółów dotyczących wyposażenia trzeba poczekać. Można się jednak spodziewać, że w standardzie dostaniemy bardzo dużo. Hyundai Tucson najprawdopodobniej zadebiutuje na polskim rynku z początkiem września. Ceny nie są znane, ale należy przypuszczać, że będzie droższy od swojego poprzednika o ok. 10%.

ZOBACZ TAKŻE:

Najtańsze SUV-y i crossovery na polskim rynku

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.