Ferrari | Tak wygląda przyszłość F1

Obecne bolidy F1 nie grzeszą urodą. W tym sezonie i tak będzie znacznie ładniej niż w rok temu, ale nadal nie będą to najładniejsze pojazdy w historii tego sportu. Chyba dlatego Ferrari postanowiło narysować swój bolid przyszłości...

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Jak wiadomo Włosi przywiązują do stylu i wyglądu szczególnie dużo uwagi. Nie inaczej jest z zespołem Ferrari, który mimo to musiał dostosować się do nowych regulaminów i dlatego w zeszłym roku Fernando Alonso i Kimi Raikkonen jeździli czymś co przypominało z przodu mrówkojada.

Chyba zły wygląd obecnych bolidów natchnął projektantów Ferrari do zaprojektowania takiego, który poza tym, że ma być szybki, będzie także wywoływał pozytywne emocje samym wyglądem. Jest to oczywiście wizja-marzenie, ale trzeba przyznać, że kask spasowany z bolidem i podwójne przednie skrzydło robią wrażenie.

Ferrari - ogłoszenia sprzedaży aut używanych

Nie mniej ciekawie jest także w tylnej części Ferrari. Tam znacznie szersza boczna część konstrukcji tworzy jakby fragment nadkola, połączony z tylnym spoilerem i dyfuzorem. Całości dopełniają ogromne koła, w których proporcja wielkości felgi do profilu opony jest znacznie większa niż obecnie.

Projekt ten nie został zaprezentowany dzisiaj przypadkowo. Ferrari zamierza zaprezentować go na spotkaniu komisji Formuły 1, które odbywa się właśnie dzisiaj, a jednym z punktów ma być poprawa wizerunku bolidów i całego cyklu wyścigów.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari | Nowa polityka modelowa

Więcej o: