Salon Genewa 2015 | Citroen Berlingo | Na początek wersja specjalna

Nowy Citroen Berlingo zostanie zaprezentowany dopiero na salonie w Genewie, ale już dzisiaj możemy obejrzeć jego specjalną wersję

Citroen C1 | Polskie ceny

Oto Berlingo Mountine Vibe. Prototypowa wersja, która ewidentnie bazuje już na produkcyjnym Berlingo. Wyróżniają ją tylko detale w postaci różowych akcentów nadwozia, dodatkowych plastikowych nakładek i łańcuchów na koła. Citroen przekonuje, że to auto pozwalające na wysokogórskie wycieczki, ale dodatkowe wyposażenie umożliwiłoby jedynie zapuszczenie się w nieco dalsze niż asfaltowe drogi świata.

Nadwozie zostało podkreślone liniami topograficznymi, które inspirowane są mapą - symbolem dalszych podróży. Nie wiemy dlaczego mocniejszego wizerunku nowego Berlingo ma dodać akurat kolor różowy, ale może właśnie na przekór stereotypom, na taki odcień zdecydowano się w Citroenie. Ten sam kolor został użyty do podkreślenia świateł przeciwmgielnych, a także detali relingów dachowych.

Szukasz używanego Berlingo? Sprawdź ceny

Funkcja Grip Control ma pomóc w pokonywaniu górskich tras, a bagażnik pomieści np. wspinaczkowy sprzęt czy deskę snowbordową. Siedzenia we wnętrzu są pokryte surowym materiałem Gris LIBERIA z różowymi przeszyciami. Kolorowy akcent dywaników ożywia kabinę i potwierdza przyjazny charakter koncepcyjnego Berlingo.

Jak będzie prezentowała się zwykła wersja nowego minivana Citroena przekonamy się 3 marca podczas targów w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Citroen C4 1.2 THP Selection | Test | Niedoceniony

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.