Salon Genewa 2015 | Kia Sportspace | Zapowiedź Optimy Kombi?

Kilka dni temu Kia opublikowała pierwsze zdjęcie koncepcyjnego modelu, który jest zapowiedzią nowego gracza koreańskiego koncernu w segmencie D

Kia Optima po liftingu | Znamy ceny

Wcześniej widzieliśmy jedynie połowę auta. Dziś wiemy już, że samochód ma nadwozie typu kombi i nosi nazwę Sportspace. Według producenta Sportspace stworzony został z myślą o długodystansowych podróżach i weekendowych wypadach z rodziną.

Auto zostało zaprojektowane przez dział projektowy Kia w Europie i jednoznacznie daje do zrozumienia, że jest zapowiedzią kolejnej generacji modelu Optima, który tym razem może być dostępny także w nadwoziu kombi.

Ile kosztuje - Kia Optima?

Oczywiście wersja produkcyjna nie będzie zapewne tak atrakcyjna stylistycznie i zostanie pozbawiona sportowych akcentów, takich jak dodatkowe wloty powietrza, aluminiowe końcówki wydechu zatopione w dyfuzorze czy bardzo oryginalne felgi szczelnie wypełniające szerokie nadkola.

We wnętrze koncepcyjnego modelu pojawiła się sportowa kierownica, trochę karbonu i dużo aluminium. Tak eleganckiej prostoty i najwyższej klasy materiałów również nie można oczekiwać od produkcyjnego auta segmentu D, ale trzeba przyznać, że w koncepcyjnej wersji Kia prezentuje się bardzo dobrze. Prawdopodobnie to zapowiedź większych zmian w gamie koreańskiego producenta.

"Postanowiliśmy stworzyć całkowicie nową odmianę "grand tourera" dla osób aktywnych, które potrzebują rozsądnej przestrzeni bagażowej na weekendowe wypady, lecz nie akceptują kompromisów w dziedzinie stylu i komfortu, uzupełnionego pewnym zacięciem sportowym." - wyjaśnia Gregory Gauillaume, Główny Projektant Kia w Europie.

Premiera koncepcyjnego modelu Kia Sportspace nastąpi już 3. marca podczas pierwszego dnia prasowego salonu samochodowego w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima 2.0 XL | Test | Made in Korea

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.