Audi rozważa zbudowanie RS Q7 | Super SUV

Nie jest wykluczone, że w niedalekiej przyszłości Audi zbuduje ekstremalną wersję SUV-a Q7. Czego można się po niej spodziewać?

Salon Genewa 2015 | Audi R8 | Lasery w opcji

Cała trójka niemieckich producentów premium dostrzegła spory potencjał w swoich działach zajmujących się fabrycznym tuningiem. Z jednej strony są to ekstremalnie mocne maszyny, z drugiej linie stylistyczne. W tym przypadku chodzi o prawdziwie sportowy model.

Audi Q7 - Ogłoszenia

Najnowsze informacje dotyczą największego RS-a, jaki mógłby powstać. Bazą ma być niedawno zaprezentowana druga generacja SUV-a Q7. Na podobieństwo mniejszych braci otrzymałby oznaczenie RS Q7.

W dobie downsizingu i walki z nadwagą zastosowanie silnika V12 nie wchodzi w grę, zwłaszcza wysokoprężnego. Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się użycie jednostki V8 4.0 znanej z modeli RS6 i RS7. Osiąga ona 560 KM, co wydaje się wystarczające, by dostarczyć kierowcy RS Q7 odpowiednich wrażeń.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, jednak nie ukrywamy, że chętnie zobaczylibyśmy takiego potwora z czterema pierścieniami na atrapie chłodnicy na drogach.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A9 Prologue Avant concept | Rywal CLS-a

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.