Salon Genewa 2015 | DS 5 | Pod nową marką

Za zmianami stylistycznymi największego modelu Citroena z linii DS kryje się coś więcej. To już nie będzie Citroen

DS | Nowa marka koncernu PSA w Europie

W tym roku z Citroena zostanie wyodrębniona nowa marka premium. Będzie bazować na modelach z linii stylistycznej DS i taką właśnie nazwę otrzyma. Dotychczasowe oznaczenie cyfrowe zamieni się w nazwę modelu. Co to oznacza w praktyce? Citroen DS5 po liftingu będzie sprzedawany jako DS 5, gdzie DS to marka, a 5 to oznaczenie modelu.

Citroen DS5 - Ogłoszenia

Najbardziej znaczący jest brak szewronu na przednim grillu. Zamiast niego umieszczono tam znany już stylizowany znaczek DS. Sam wlot powietrza do chłodnicy może się nieco kojarzyć z modelami Peugeota. Dalej jest znajomo. Najbardziej charakterystyczna linia modelu DS5 biegnąca od przednich lamp do słupka B przed przednimi drzwiami pozostała bez zmian. W tylnej części znajdziemy lampy o nieco innym kształcie kierunkowskazów. To czego nie znajdziemy, to napisu Citroen. Pozostał już tylko znaczek DS. W środku jedyną zauważalną zmianą jest zastosowanie dotykowego ekranu, przez co z konsoli zniknęły małe i nieporęczne przyciski do sterowania poprzednim systemem.

Pod maską DS 5 znajdziemy jeden z trzech konwencjonalnych silników oraz jedną hybrydę. Silnik benzynowy będzie tylko jeden: 1.6 THP o mocy 165 KM łączonym wyłącznie z sześciobiegowym automatem. Obydwie jednostki wysokoprężne noszą oznaczenie BlueHDI. Pierwsza 1.6 oferuje 120 KM, druga 2.0 181 KM. W ofercie pozostanie też 200-konna hybryda korzystająca ze starszej jednostki 2.0 HDI o mocy 163 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

DS 4 | Nowe silniki i wyposażenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.