Nissan Juke Nismo RS | Ceny w Polsce | Małe ekstremum

Nadszedł czas na najbardziej sportowego Nissana Juke w historii. W salonach jest już dostępna 218-konna odmiana małego crossovera

Nissan 370Z Nismo Roadster Concept | Szansa na produkcję

Pierwsze zdjęcia Nissana Juke Nismo RS, jak nazwano Juke'a Nismo po liftingu, zobaczyliśmy niecały rok temu, ale dopiero teraz najmniejszy crossover w swojej najmocniejszej wersji trafia do naszych salonów sprzedaży.

Nissan Juke - Ogłoszenia

Juke Nismo RS wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 DIG-T rozwijający moc 218 KM (+18 KM). W odmianie z napędem na przednią oś generuje 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego (+30 Nm). W celu zagwarantowania, że zawieszenie skutecznie przeniesie moment na drogę zastosowano mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

W egzemplarzach z napędem na cztery koła w standardzie oferowany jest system Torque Vectoring System. Moment obrotowy o wartości 250 Nm przenoszony jest na nawierzchnię wyłącznie za pomocą bezstopniowej przekładni Xtronic. Wyposażono ją w tryb manualny symulujący pracę ośmiobiegowego automatu.

Cena podstawowej wersji Nissana Juke Nismo RS z napędem na przednią oś i manualną skrzynią biegów to 104 100 zł. Lista wyposażenia dodatkowego obejmuje m.in. sportowe fotele Recaro oraz pakiet technologiczny, zawierający reflektory ksenonowe, system kamer 360° oraz zestaw systemów bezpieczeństwa Safety Shield.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan zamordował Q50 Eau Rouge i IDx Concpet?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.