Mercedes SL Mille Miglia 417 | Na rocznicę zwycięstwa

Z okazji 60. rocznicy nieoczekiwanego zwycięstwa w wyścigu Mille Miglia Mercedes pokazał specjalną edycję SL-a

Dowsizing zbiera żniwo . Porsche i Mercedes wprowadzają zmiany

Wystartował o 4:17 rano. Na boku widniał numer startowy 417. Po 11 godzinach 29 minutach i 21 sekundach przeciął linie mety pokonując 1597 km po drogach publicznych. Mercedes SL300 prowadzony przez amerykańskiego kierowcę Johna Fitcha zwyciężył w kategorii samochodów seryjnych zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mercedes SL - Ogłoszenia

Po 60 latach od tego wydarzenia Mercedes zdecydował się przypomnieć swój sukces prezentując specjalną wersję modelu SL. Łatwo ją poznać po czerwonych akcentach zdobiących nadwozie standardowo oferowane z matowym czarnym lakierem. Na zewnątrz czerwone są dolne części zderzaka, ranty kół i zaciski hamulców, wewnątrz wstawki w tapicerce, część kierownicy, pasy bezpieczeństwa oraz wykończenie dywaników.

Do wyboru będą dwie wersje silnikowe. SL400 napędzane jest jednostką V6 3.0 o mocy 333 KM, podczas gdy mocniejszy SL500 większym V8 4.7 o mocy 455 KM. Zamówienia będzie można składać od 7 kwietnia. Dopłata do poszczególnych wersji SL-a wyniosą odpowiednio 14,8 tys. i 12,8 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes C300 BlueTec Hybrid | Ceny w Polsce | Elektryfikacja Diesla

Więcej o:
Copyright © Agora SA