Wideo | Salon Genewa 2015 | Nowe Audi R8 z laserami w opcji

Audi na salon samochodowy w Genewie szykuje wielka premierę. Będzie to zupełnie nowe R8 z innowacyjną technologią. Mamy już pierwsze zdjęcie ukazujące kawałek przodu samochodu oraz materiał wideo z testów zakamuflowanego prototypu

Salon Genewa 2015 | Audi A9 Prologue Avant concept | Rywal CLS -a

Szara płachta pokrywa opływowe nadwozie samochodu sportowego z silnikiem umieszczonym centralnie. Uniesiona w przedniej części odsłania kawałek granatowego nadwozia. Pozornie nic ciekawego, ale lampa na którą patrzymy nie jest zwyczajna. To reflektor ze światłami LED i laserowymi światłami drogowymi. Najnowsza technologia oświetlenia samochodowego i najdroższa zarazem. Zadebiutuje razem z zupełnie nowym Audi R8.

Używane Audi R8 - ogłoszenia

W standardzie R8 otrzyma w pełni LED-owe przednie reflektory. Za sporą dopłatą klient będzie mógł zamówić opcjonalne reflektory LED z laserowymi światłami drogowymi. Światła laserowe to przełom w oświetleniu samochodowym. Dają nawet 1000 razy więcej światła, niż LED-y. To znacznie więcej, niż potrzebują kierowcy. Na potrzeby świateł drogowych w nowym R8 będzie to dwukrotnie więcej, niż emitują LED-owe światła drogowe.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Rozwój oświetlenia samochodowego | W świetle przyszłości

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.