Salon Chicago 2015 | Nissan 370Z Nismo Roadster Concept | Szansa na produkcję

Nissan myśli o rozszerzeniu oferty modeli Nismo o otwartą wersję sportowego modelu 370Z. Na salonie w Chicago zaprezentowano koncepcyjny model, który ma spore szanse trafić do produkcji seryjnej

Nissan Qashqai | Pierwsza jazda | Fenomen 2.0

Nismo to dział zajmujący się sportowymi modelami Nissana. Już geneza jego nazwy wskazuje na to czym się zajmuje - Nis san Mo torsports. Oferta usportowionych modeli, szczególnie na naszym rynku nie jest imponująca i ogranicza się do trzech modeli: GTR i 370Z i Juke'a. Jest szansa, że w niedalekiej przyszłości to się zmieni. Na salonie w Chicago zaprezentowano koncepcyjny model 370Z Roadster.

Używany Nissan 370Z - sprawdź ogłoszenia

Podobnie jak coupe roadster po kuracji w Nismo stał się jeszcze bardziej zadziorny. Przedni zderzak stał się teraz podobny do tego, który montowany jest w modelu GT-R Nismo, a wyróżniają go m.in. świata do jazdy dziennej w technologi LED. W oczy rzuca się też czerwona listwa połączona z karbonowym dolnym elementem zderzaka. Nowy profil mają także progi oraz tylny spoiler, który stracił nieco ze swojego charakteru. Odświeżono również 19-calowe felgi w grafitowym kolorze.

We wnętrzu zamontowano fotele Recaro, obszyte skórą i alcantarą. Tymi samymi materiałami wykończono kierownicę. W opcji może znaleźć się również system grający Bose i kilka innych elektronicznych gadżetów np. 7-calowy ekran z nawigacją.

Pod maską znalazła się 3.7-litowa jednostka V6, która jest w stanie wygenerować maksymalnie 344 KM (seria 328 KM). Nowością jest możliwość połączenia jednostki napędowej z automatyczną, 7-biegową skrzynią, którą wyposażono w opcję Downshift Rev Matching odpowiedzialna za automatyczny międzygaz przy redukcji biegów. Dla miłośników standardowych rozwiązań w ofercie pozostała 6-biegowa skrzynia manualna. Nie znamy osiągów koncepcyjnego modelu jednak dla porównania wersja coupe rozpędza się do 250 km/h i osiąga pierwszą setkę w czasie 5,2 sekundy.

Znajdujący się w aktualnej ofercie Nismo coupe kosztuje na polskim rynku 234 900 zł. Najdroższa wersja z otwartym dachem kosztuje 233 500 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowości salonu w Chicago 2015

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.