Salon Chicago 2015 | Mitsubishi Concept GC-PHEV | Czy to będzie nowe Pajero?

Na salonie samochodowym w Chicago Mitsubishi zaprezentowało koncepcyjny model o nazwie GC-PHEV, który ma być wizją następnej generacji popularnego Pajero

Mitsubishi Pajero 2015 | W oczekiwaniu na nowy model

Japończycy nie pierwszy raz pokazują na salonie samochodowym ten model. Kosmicznie wyglądającą terenówkę można było zobaczyć już w Tokio w 2013 roku. Teraz stoi na stoisku Mitsubishi w Chicago, co dowodzi, że ten projekt musi się w jakiś niezrozumiały sposób podobać szefom Mitsubishi.

Używane Mitsubishi Pajero

Nie trzeba by się tym faktem zbytnio martwić gdyby nie to, że GC-PHEV jest najprawdopodobniej wizją nowej generacji Pajero. Koncept ma 4,93 metra długości, 1,84 metra szerokości i mierzy niemal dwa metry wysokości. Prawdziwa, duża terenówka. Skrót GC-PHEV oznacza Grand Cruiser Plug-in Hybrid Electrical Vehicle. Napędzany jest trzy litrowym silnikem benzynowym V6 o mocy 335 KM i dodatkową jednostką elektryczną o mocy 94 KM. Te dwa napędy połączone są z ośmiobiegową, automatyczną przekładnią. Według danych producenta zużycie paliwa ma wynosić 6,7 l/100 km, a na silniku elektrycznych będziemy mogli pokonać 40 km.

O ile z wyglądu zewnętrznego kilka detali może trafić do produkcji seryjnej, o tyle nie ma na to szans z futurystycznym wnętrzem. Mitsubishi nie podaje żadnych detali związanych z datą wprowadzenia do produkcji nowej generacji Pajero.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowości salonu Chicago 2015

Fot. Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.