Toyota, Nissan i Honda będą wspólnie wpierały rozwój infrastruktury tankowania wodoru

Trzy największe japońskie koncerny motoryzacyjne uzgodniły podjęcie wspólnych działań na rzecz przyspieszenia rozwoju sieci tankowania samochodów wodorowych

Salon Detroit 2015 | Honda FCV Concept | Konkurent Toyoty Mirai

Sukces samochodów napędzanych wodorem zależy nie tylko od wysiłków producentów w projektowaniu atrakcyjnych pojazdów, ale także od rozwoju sieci tankowania wodoru. Obecnie firmy odpowiedzialne za infrastrukturę podejmują szeroko zakrojone działania na rzecz przyspieszenia jej budowy, jednak przy wciąż niskiej liczbie samochodów wodorowych na rynku napotykają na istotne trudności.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Toyoty

Rząd japoński w podpisanej w czerwcu 2014 roku Strategii Wodoru i Ogniw Paliwowych podkreślił znaczenie infrastruktury w popularyzacji pojazdów wodorowych. W konsekwencji władze Japonii nie tylko subsydiują budowę stacji, ale uruchomiły także szereg działań, mających na celu popularyzację nowej technologii w motoryzacji, w tym np. dopłaty dla operatorów stacji tankowania wodoru.

Toyota wspólnie z Nissanem i Hondą wspierają zarówno rozwój motoryzacji napędzanej wodorem, jak i infrastruktury jego tankowania. Dlatego też firmy wspólnie przyłączyły się do mapy drogowej, nakreślonej przez rząd Japonii. Producenci będą analizowali każdą inicjatywę na rzecz rozwoju infrastruktury, by w przypadku najlepszych projektów występować w roli poręczycieli inwestycji.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Ruszyła sprzedaż auta na wodór

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.